هلدینگ رضوانی پس از تجربه های موفق در ارائه خدمات نوین و به روز و همچنین پیشگامی در ارائه فناوری به مردم، قصدارد برای چندمین بار این پیشگامی را حفظ کند و با راه اندازی خدمات ویژه شهروندی به صورت رسمی، نخستین سامانه ای در کشور باشد که ارائه خدمات و کالا را با فناوری ترکیب کرده و برای مردم رفاه فراهم کند.
یکی از مجموعه هایی که هلدینگ رضوانی با راه اندازی آن خدمات ویژه و به روزی را به مردم ارائه می کند، «کلینیک خودرو رضوانی» است که در آن از مدل بالاترین تا ساده ترین خودروها پذیرایی می شود. طوری که تمامی خدمات مربوط به خودرو اعم از تعمیر، سرویس، فروش و غیره در این کلینیک خودرو انجام می شود و به نوعی همه نیازهای یک صاحب خودرو را رفع می کند. همچنین نکته جالب توجه دیگر این است که این کلینیک فقط مختص خودروهای گران قیمت نیست و همه قشرهای مردم می توانند برای رفع نیاز و رسیدگی به خودرو خود، به این مجموعه مراجعه کنند.
به فاصله چند متر آن طرف تر از کلینیک خودرو رضوانی، مجموعه ای وجود دارد که تقریباً همه سرگرمی های سالم دیجیتالی را در خود جای داده است. مجموعه «جام دیجیتال» در یک محیط وسیع و به روز انواع بازی های رایانه ای و دیگر سرگرمی های به روز را برای اوقات فراغت نوجوانان و جوانان دارد. نکته ای که درباره این مجموعه باید گفت این است که نخستین گیم نت کشور چندین سال پیش در جام دیجیتال افتتاح شد که این مجموعه را به عنوان یک مجموعه پیشگام تثبیت کرد.
خدمتی دیگری که به تازگی هلدینگ رضوانی با همکاری اداره کل پست و دیگر مجموعه های خصوصی در دست اجرا دارد که یکم شهریورماه به صورت رسمی افتتاح شد، راه اندازی سامانه خدمات ویژه شهروندی (خوش) است که با شماره ۱۹۳ با مردم ارتباط می گیرد. البته نرم افزاری هم برای یکپارچه سازی خدمات در فضای مجازی طراحی شده تا ارائه خدمات را تسهیل کند. به گفته مدیر هلدینگ رضوانی این سامانه باید با همکاری اصناف فعالیت کند تا ارائه خدمات قابل اعتماد شود.

تصاویر دیگر