مشاغل خانگی

مشاغل خانگی

امروزه كسب و كارهاي خانگي به عنوان راهكاري مهم براي ايجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان محسوب مي گردند. قابليت انجام اين نوع كسب و كار در «منزل» سبب ايجاد مزاياي بسياري براي شاغلين آن ها مي شود، كه از جمله مي توان به ايجاد توازن بين مسئوليت خانوادگي زنان و اشتغال آنان، حذف هزينه هاي مربوط به خريد، رهن و اجاره كارگاه و اياب و ذهاب، استفاده از نيروي كار ساير اعضاي خانواده و ايجاد زمينه هاي كار خانوادگي، امكان انتقال تجارب از طريق آموزش غيررسمي به شيوه استاد- شاگردي بين اعضاء خانواده و… اشاره نمود.
بايد توجه داشت كه در ساليان اخير به دليل تحولات عظيم در بخش فناوري اطلاعات در جهان و ايجاد مشاغل جديد، امكان اشتغال خانگي براي بسياري از افراد در زمينه هاي IT  نيز فراهم گرديده است. اين مشاغل كه روزانه در سراسر جهان تعداد آن ها رو به فزوني و تنوع
مي باشد اين امكان را فراهم مي آورد تا افراد بتوانند در محيط خانه با استفاده از رايانه و وسايل جانبي مورد نياز، به انجام كسب و كارهاي گوناگون در اين حوزه بپردازند.

اطلاعیه ویژه

به مناسبت هفته کارآفرینی و با توجه به تفاهم نامه اداره کل کار،تعاون و رفاه اجتماعی با اولین پارک کسب و کارهای نوین کل کشور در استان اصفهان، طرح توسعه بازار فروش مشاغل خانگی اجرا می گردد.

متقاضیان صاحب پروانه مشاغل خانگی ،برای استفاده از این طرح ویژه می بایست به پرتال کسب و کار های نوین ایران مراجعه نموده و در قسمت ثبت نام مشاغل و اصناف وارد شده و فرم مربوطه را تکمیل نمایند.

پس از بررسی اولیه با توجه به اطلاعات واردشده و تایید صدور مجوز، متقاضیان برای آموزش مقدماتی به پارک کسب و کار های نوین معرفی میگردد.

ارزیابان پارک پس از تکمیل چک لیست ي در صورت احراز امتیاز قابل قبول ، مشاغل خانگی وارد سامانه خدمات ویژه شهروندی (۱۹۳)شده و از امکانات گسترده فروش و شبکه توزیع خدمات این سامانه استفاده می نمایند.

دوستان گرامی جهت ثبت شغل خود، می توانید از لینک زیر استفاده کنید: