معرفی پارک

افتتاحیه اولین پارک کسب و کارهای نوین در اصفهان

فتتاحیه اولین پارک کسب و کارهای نوین در اصفهان درتاریخ یکم شهریور ۹۶ توسط رسول رضوانی قائم مقام طرح ملی خوش با حضور استارت آپ های اصفهان همراه با حضور نخبگان و ایده پردازان کسب و کار در نمایشگاه یکی دیگر از افتخارات هلدینگ رضوانی میباشد.که پیش از این نیز چندین بار پیشگام در زمینه های فناوری های نوین در استان اصفهان بوده است.هلدینگ رضوانی برای اولین بار فعالیت برجسته خود را در <<کلینیک خودرو رضوانی»  که در آن از مدل بالاترین تا ساده ترین خودروها پذیرایی می شود. طوری که تمامی خدمات مربوط به خودرو اعم از تعمیر، سرویس، فروش و غیره در این کلینیک خودرو انجام می شود و به نوعی همه نیازهای یک صاحب خودرو را رفع می کند.و هم چنین هلدینگ رضوانی مفتخر به ارائه خدمات ویژه ای در مجتمع عالی نخبگان،جام دیجیتال رضوانی،و مجتمع های غذایی رضوانی میباشد.

رزومه پارک کسب و کارهای نوین:

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، رضوانی در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: نگاه مجموعه استفاده از ابزار روز برای اصناف و تمام افرادی که در کسب و کارهای نوین ورود  پیدا کرده‌اند.

وی افزود: سامانه ۱۹۳ پل ارتباطی میان خدمت‌ گیرنده و خدمت‌ دهنده می باشد و مانند شماره  ۱۱۸ به مردم ارائه خدمت می کند.

مدیر خدمات ویژه شهروندی ادامه داد: کلیه سرویس های مرتبط با نیازهای شهروندی از جمله خدمات پست فیزیکی، الکترونیکی و کلیه خدمات نیابتی اشخاص حقیقی و حقوقی متعلق به بخش های دولتی و خصوصی کشور با شماره ۱۹۳

انجام می گیرد.

وی اظهار داشت: یکی از مزیت‌های این سامانه‌ها نمره دادن خدمات گیرندگان به ارائه‌ کنندگان خدمات است، خدمت دهندگان با بهبود خدمات خود نمره‌های بالاتری کسب می‌کنند .

رضوانی  گفت : خدمات ویژه شهروندی با مجوز شرکت ملی پست جمهوری اسلامی و وزارت ارتباطات فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند  که در این نوع ارتباط‌ گیری شاهد انقلابی خواهیم بود.

مشاور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  نیز در این نشست گفت : مهم‌ترین چالش خدمت در کلان‌شهرها عدم وجود زنجیره کامل تأمین خدمت  می باشد.

محمدی‌قدیم بیان کرد: با راه‌اندازی  این سامانه یکپارچه دسترسی مردم به درخواست‌های خود به‌صورت ساده و سهل‌الوصول انجام خواهد گرفت.

وی افزود: با سامانه ۱۹۳ در کلان‌ شهرها دسترسی مردم  به دریافت بهتر خدمات  با کمترین زمان انجام می گیرد.

محمدی‌قدیم مشاور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود:  تماس با سامانه ۱۹۳ رایگان است و شماره ۱۶۳۳ پشتیبان این سامانه است که در صورت بروز هر گونه مشکلی قابل استفاده خواهد بود.

وی افزود: این سامانه در قالب برنامه کاربردی موبایلی، سایت اینترنتی و کال سنتر (مرکز تماس) به ارائه سرویس خواهد پرداخت.

مشاور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  گفت : افراد در شهرهای کوچک و روستاها می‌توانند در صورت نیاز به گرفتن خدمات در کلان‌شهرها، از طریق سامانه خدمات ویژه شهروندی ۱۹۳ اقدام کنند و خدمت خود را به‌ صورت نیابتی دریافت کنند.