کسب و کارهای موبایلی

کسب و کارهای موبایلی

اگر شما هم صاحب یک کسب و کار کوچک هستید و کسب و کارتان اپلیکیشن موبایل ندارد، باید به فکر داشتن آن باشید. حضور آنلاین دیگر به تنهایی کافی نیست، چرا که فعالیت های آنلاین کماکان به حرکت به سمت دستگاه های موبایل ادامه می دهند. به بیان ساده، اپلیکیشن های تلفن هوشمند آنقدر برای بازاریابی کسب و کار های کوچک به ابزارهای مهمی تبدیل شده اند که دیگر نمی توان آنها را نادیده گرفت.

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط Gallup، تقریباً سه چهارم امریکایی ها حد اقل ساعتی یک بار موبایل هوشمند خود را چک می کنند. ارزیابی ها نشان می دهند ۹۰ درصد از زمان اختصاص داده شده به موبایل های هوشمند توسط کاربران، به استفاده از اپلیکیشن ها اختصاص داده می شود. امریکایی ها در حال حاضر بیشتر از زمانی که به تماشای تلویزیون اختصاص می دهند، وقت خود را با اپلیکیشن های موبایلی می گذرانند.

رشد استفاده از موبایل های هوشمند به این معناست که اپلیکیشن های موبایل برای تمام شرکت های کوچک و بزرگ از جمله کسب و کار های کوچک به ابزار مهمی برای بازاریابی تبدیل شده اند. اپلیکیشن های موبایل، مشارکت مشتریان را بیشتر جلب می کنند، بازدید های مکرر را افزایش می دهند و اجازه ی طیف وسیعی از داد و ستد های آنلاین را به کسب و کار و مشتریانشان می دهند. با استفاده از اپلیکیشن می توان به مشتری بن تخفیف داد و به آنها اطلاع رسانی کرد. اپلیکیشن ها سرعت تماس با شرکت شما را نیز بالا می برند؛ این در دنیایی که خریداران آن برای واکنش سریع ارزش قائل می شوند باعث تقویت رابطه ی شما با مشتریانتان خواهد شد. حتی آیکون اپلیکیشن های موبایلی نیز با ارائه ی یک طرح بصری قابل تشخیص، به برند سازی شما کمک خواهند کرد.

بسیاری از مالکان کسب و کار های کوچک هنوز فکر می کنند اپلیکیشن داشتن بیش از اندازه هزینه بردار و دشوار است و نگران هزینه ی ساختن اپلیکیشن برای پلتفرم های مختلف مثل iOS، اندروید و ویندوز هستند. آنها از اینکه باید اپلیکیشن خود را پویا بسازند یا ناپویا اطلاعاتی ندارند و نمی دانند طراحی آن چگونه باید باشد. به علاوه، اغلب مالکان کسب و کار های کوچک تخصص این را ندارند که اپلیکیشنشان را خودشان بسازند.

فروش محصول: پودر سوخاری شما می تواند در تعداد بالا تولید، بسته بندی و به دست متقاضیان و علاقمندان ارسال شود. غالبا به صورت حجم های مختلف (کوچک، متوسط و بزرگ)، طعم (ساده و اسپایسی) و به شکل های مختلفی سفارش می گیرید. شاید شما باید یک کارخانه یا شرکت تحویل کالا را راه اندازی کنید که خیلی پر هزینه خواهد بود. شما باید به درگاه پرداخت اینترنتی، مجوزهای بهداشتی، حمل کننده کالا، تولید، شکایات و مرجوعی کالا نیز فکر کنید.

فروش خدمات: این دستور تهیه پودر سوخاری شما حتی می تواند در رستوران ها و شرکت های غذایی بزرگی هم به کار گرفته شود. با بازاریابی و استفاده از وبسایتی که به صورت بروشور عمل می کند می توانید کسب و کار اینترنتی غذایی خود را راه اندازی کنید. و یا اینکه می توانید خدمات آموزشی در داخل رستوران ها و شرکت ها ارائه کنید.

شاید هم بتوانید به افرادی که قصد دارند طرز تهیه پودر سوخاری خوشمزه و منحصر‌به ‌فرد را یاد بگیرند، آموزش دهید.

راه اندازی این مدل کسب و کار اینترنتی ساده تر و کم هزینه تر از تولید و فروش محصول فیزیکی است و متمایز کردن آن از طریق فروش خدمات، آسان تر است.

فروش اطلاعات: این مدل در واقع ساده ترین و کم استرس ترین مدلِ کسب و کار اینترنتی است. شما می توانید آموزش طرز تهیه پودر سوخاری را به صورت یک کتاب الکترونیکی یا ویدیو ارائه کنید و یا اینکه در سایت خود عضویت ویژه و پولی ایجاد کنید و آموزش ها را به صورت ویدیو، صوت، پی دی اف یا مقاله برای اعضای ویژه ای که عضویت خریداری کرده اند، ارسال کنید. با افزایش تعداد اعضای ویژه می توانید مطالب آموزشی موجود در آن را گسترش دهید.