کسب و کارهای اینترنتی

کسب و کارهای اینترنتی

کسب و کارهای اینترنتی

شما هم می خواهید یکی از کسب و کارهای اینترنتی باشید؟ به احتمال خیلی زیاد با وبسایت ها و فروشگاه های اینترنتی بزرگی که به درآمدهای میلیونی و میلیاردی رسیده‌اند آشنایی دارید. حتما شما هم مدت‌هاست که می‌خواهید کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید و به درآمد قابل توجهی دست پیدا کنید.

امروزه با گسترش اینترنت می توان با صرف هزینه ای اندک کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کرد. اما چه روش ها و مدل هایی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی وجود دارد و برای انتخاب مدل های کسب و کار اینترنتی با چه گزینه هایی رو‌‌به‌رو هستیم؟

مزایای فروش اینترنتی محصولات

فروش اینترنتی محصولات، در مقایسه با فروش حضوری و بازار سنتی مزایای فراوانی دارد. اول از همه مشتریان می توانند محصولات پیشنهادی شما را به راحتی و بدون اینکه در فروشگاه فیزیکی شما حضور داشته باشند بررسی و مشاهده کنند و لازم نیست به صورت حضوری به شما مراجعه کنند. حتی اگر فقط یک محصول برای فروش داشته باشید. همچنین مشتریان می توانند تمام گزینه ها از جمله نظرات دیگر مشتریان ، لیست مواد تشکیل دهنده، دستورالعمل ها و کاربردهای محصول را مشاهده کنند.

ویدیوها و تصاویری از محصولات شما و بخش پرسش و پاسخ، به مشتری اطلاعاتی می دهد که در فروشگاه های فیزیکی، دریافت این اطلاعت امکان پذیر نیست.

معایب فروش اینترنتی محصولات

یکی از معایب فروش اینترنتی محصولات در کسب و کار های اینترنتی ، این است که شما در واقع باید محصولی را تولید کنید و آن را پس از بسته بندی انبار کنید. بعضی مواقع امکان دارد محصول شما در انبار خراب شود و تهیه و ذخیره و ارسال دوباره آن بسیار زمانبر است. همچنین کنترل و نظارت کالاهای انبار شده بسیار دشوار است. اگر شما محصولات زیادی تولید کنید و در صورت فروش نرفتن خراب شوند، شما ضرر خواهید کرد و یا بر عکس، اگر محصولات کمی تولید کنید و موجودی آنها تمام شود مشتریان زیادی را از دست خواهید داد و به احتمال زیاد مشتریان به دنبال فروشگاه دیگری که فروش بهتری دارد خواهند رفت.